XVII Festyn Letni Osób Niepełnosprawnych z Okazji Dnia Dziecka

Dnia 6 czerwca 2013 r. odbył się XVII Festyn Letni Osób Niepełnosprawnych organizowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku. Festyn od kilku lat połączony jest z obchodami Dni Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie. Tradycyjnie obchody rozpoczęły się przemarszem ulicami miasta, w którym nasi uczniowie byli wolontariuszami. Uczestnikom przemarszu towarzyszyły władze miasta i powiatu.

W Festynie uczestniczyli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno -Wychowawczego z: Giżycka, Rynu, Siedlisk, Węgorzewa, Mikołajek oraz Olecka . Około 200 uczestników rywalizowało w konkurencjach sportowych i bawiło się przy muzyce. Dzięki ofiarności sponsorów organizatorzy mogli docenić wysiłek uczestników festynu i wynagrodzić udział słodkim poczęstunkiem, medalami oraz upominkami.

Fot. Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku