XVII Giżyckie Regaty Rząd – Samorząd

dokument 2Dnia 11 czerwca 2016 roku odbyły się XVII Giżyckie Regaty Rząd – Samorząd. Już po raz siedemnasty samorządowcy miasta, gminy i powiatu giżyckiego zorganizowali Giżyckie Żeglarskie Regaty Rząd – Samorząd. Impreza na trwałe zagościła już w żeglarskim kalendarzu Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Tegoroczne regaty wygrała załoga Urzędu Gminy w Miłkach, Lokalna Organizacja Turystyczna uplasowała się na drugim miejscu, natomiast załoga Urzędu Miejskiego w Giżycku zdobyła trzecie miejsce.
Do udziału w XVII Giżyckich Regatach Rząd – Samorząd zgłosiło się 17 załóg z których 10 reprezentowało administrację rządową: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ( 2 załogi), Ministerstwo Spraw Zagranicznych ( 3 załogi), Sejm RP, MSWiA Departament kontroli,skarg i wniosków, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Załogi samorządowe w tym roku reprezentowali żeglarze z Miłek, Giżycka, Tych,Olsztyna ( Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego ) oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Mazury”, Grodziski Klub Żeglarski „Czysty Wiatr”.

Tradycyjnie, zostały także wręczone nagrody specjalne:

-„Najsympatyczniejsza załoga” – załoga Urzędu Miasta  Tychy
– „Fair Play” –  załoga Urzędu Gminy Giżycko
– „Skrzynia Komandora” – załoga Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego
– „Gorzki pech” – załoga Ministerstwa Spraw Zagranicznych
– „Czerwona latarnia” – załoga Kancelarii Prezesa Rady Ministrów