XVII Otwarte Regaty Oświatowe o Puchar Starosty Giżyckiego

21 września br. Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych wspólnie z Ekomariną Ryn, Zespołem Szkół Zawodowych w Giżycku oraz Schroniskiem Młodzieżowym w Rynie w ramach Tygodnia Citaslow na Jeziorze Ryńskim zorganizował XVII Otwarte Regaty Oświatowe o Puchar Starosty Giżyckiego. Tradycyjne portem regat było Schronisko Młodzieżowe w Rynie (Ośrodek „Zofiówka” ), a pierwszy wyścig „australijski” do klasyfikacji Citaslow wystartował z Ekomariny Ryn, w której chwilę wcześniej miało miejsce powitanie załóg i uroczyste otwarcie regat.

W tegorocznych regatach rozegranych, jak zawsze w klasie Omega, wzięło udział 6 załóg: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie, Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, Grupy Żeglarskiej Zofiówka, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku, Ekomariny Ryn oraz FANIANI z Warszawy, która to załoga wygrała wyścig Citaslow oraz zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej o Puchar Starosty Giżyckiego.

Źródło informacji: https://www.facebook.com/Powiatowy-Zespół-Obsługi-Szkół-i-Placówek-Oświatowych-w-Giżycku-509233319252182/