XVIII Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania „Sztuka słowa” – „Miłość niejedno ma imię”

Od roku szkolnego 2004/2005 biblioteka szkolna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku organizuje Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania „Sztuka Słowa”. Uczestnikami są uczniowie szkoły podstawowej oraz  klas gimnazjalnych i szkoły zawodowej z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim z terenu naszego województwa. Uczestnik konkursu przygotowuje dowolnie wybrany fragment prozy z literatury polskiej lub światowej.

XVIII WOJEWÓDZKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA „SZTUKA SŁOWA” – „MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ”, GIŻYCKO 2022
„Osiemnastkę” obchodziliśmy trochę nietypowo. Tegoroczny konkurs odbył się on-line za pośrednictwem platformy ZOOM. W tym dniu szkolna biblioteka SOSW w Giżycku zmieniła się w studio łączące uczestników z: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie, Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Miłakowie, Szkoły Podstawowej w Spytkowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, Szkoły Podstawowej w Miłkach, Szkoły Podstawowej Nr 7 w Giżycku, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Giżycku.
Tematem przewodnim spotkania była szeroko rozumiana miłość. Uczestnicy potwierdzili teorię, iż trudno jest jednoznacznie zdefiniować to pojęcie. Usłyszeliśmy fragmenty opisujące wiele rodzajów tego uczucia. Uczniowie Szkoły Branżowej przygotowali wszystkim niespodziankę. Przeczytali fragmenty „Małego Księcia” w języku angielskim.
Komisja w składzie: p. Grażyna Imporowicz, p. Natalia Ławrynowicz oraz p. Edyta Augustyniak nie miała łatwego zadania. Wśród 27 uczestników w grupie I wyróżniła: Zuzannę Pacheco, Antoninę Więcko oraz Filipa Żołądka-Kozłowskiego. III miejsce zdobył Nils Sebastian Sepan, II – Dominika Olszewska a I miejsce wywalczył Natan Jeromin. W grupie II wyróżnienia powędrowały do Izabeli Nienałtowskiej, Piotra Rybakiewicza i Łukasza Ohirko. III miejsce zdobyła Natalia Wichert, II – Ewelina Jakubiak, zaś zwycięzcą została Aneta Zielińska. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Dziękujemy Stowarzyszeniu SZANSA za wsparcie finansowe, które umożliwiło zakup nagród laureatom. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników, za odwagę, za wysiłek, za to, że jesteście.

 

 

Informacja: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku