XXIV Powiatowy Turniej Pięknego Czytania już za nami…

Już po raz 24. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną oraz Powiatowym Zespołem Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku zorganizował Powiatowy Turniej Pięknego Czytania. Spotkanie pod hasłem „Czytamy klasykę polską i światową” odbyło się w piątek 17 listopada 2023 r. w galerii „Pod lipą” GOKiR w Wilkasach.

W Turnieju wzięło udział 47 uczestników ze szkół podstawowych i średnich oraz osoby dorosłe. Nagrody wręczali Mateusz Sieroński – Wicestarosta Giżycki i Marek Jasudowicz – Wójt Gminy Giżycko.

WYNIKI:

Kategoria kl. VI-VIII szkół podstawowych:
1 miejsce – Anna Grzybowska – Szkoła Podstawowa w Wilkasach
2 miejsce – Patrycja Szewczyk – Zespół Placówek Oświatowych w Miłkach
3 miejsce – Zofia Chmielewska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Giżycku

Wyróżnienia: Magdalena Ligęza (Szkoła Podstawowa w Bystrym), Zuzanna Pacheco Macias (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Giżycku,) Izabela Przytulska (Szkoła Podstawowa w Upałtach), Lena Skoniecka (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Giżycku), Aleksander Pęcherzewski (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Giżycku).

Kategoria szkoły średnie:
1 miejsce – Julia Czerech – Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku
2 miejsce – Natan Harasimowicz (I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku)
3 miejsce – Błażej Sierko (I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku)

Wyróżnienia: Igor Raczkowski i Kinga Chojnowska (Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku), Julia Wójcik (Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku), Oliwia Kowalik (I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku).

Kategoria dorośli:
1 miejsce – Irena Sekścińska-Kozioł
2 miejsce – Ryszard Należyty
3 miejsce – Helena Kłosowska

Wyróżnienia: Teresa Masojć i Ewa Sylwestrzak.

Tytuł GRAND PRIX i książkę „Chłopi” w edycji kolekcjonerskiej ufundowany przez Powiat Giżycki zdobyła Anna Grzybowska ze Szkoły Podstawowej w Wilkasach.

Zdjęcia, źródło informacji: GOKiR w Wilkasach Gmina Giżycko