XXXI Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

Nauczyciele giżyckich szkół w dniach 10-13 lutego br. wzięli udział w XXXI Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki w Łodzi. W Konferencji wzięło udział ponad 600 uczestników – nauczycieli matematyki. Jest to największe tego typu wydarzenie w kraju. Na Krajowych Konferencjach goszczą wybitne autorytety i osobowości z dziedziny dydaktyki matematyki (również z zagranicy) oraz liczące się wydawnictwa szkolne i edukacyjne.

Dla nauczycieli uczestniczących w Konferencji zaplanowano ponad 120 warsztatów/wykładów. Wśród prelegentów byli też nasi giżyccy doradcy metodyczni z matematyki – Pani Ewa Ładna – dyplomowany nauczyciel matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kopernika w Giżycku, doradca metodyczny w zakresie matematyki w Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku, egzaminator egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego z matematyki, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.
Temat warsztatu prowadzonego przez Panią Ewę Ładną było „Wykorzystanie telefonu na lekcjach matematyki”. Opowiedziała jak angażować uczniów do udziału w lekcji wykorzystując telefony poprzez m.in. kody QR, Blooket, Kahoot, Quizizz. W trakcie warsztatu przewidziała również rozwiązywanie zadań na tablicy Whiteboard.fi.

Źródło informacji: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku