Z dniem 1 sierpnia br. szczepienia z Punktu Szczepień Powszechnych w hali MOSiR Giżycko przeniesione do szpitala i przychodni na Wodociągową

Z dniem 1 sierpnia br. szczepienia z Punktu Szczepień Powszechnych w hali MOSiR Giżycko przy ul. 3 Maja 14a przeniesione zostają do macierzystych punktów  szczepień w szpitalu (budynek POZ od strony ul Kościuszki) i przychodni „NZOZ Masuria” (na ul. Wodociągową 17). Punkt przy ul. 3 Maja 14a zostaje rozwiązany.

         Od kilku tygodni w związku z permanentnie malejącą liczbą osób zgłaszających się do szczepień podmioty szczepiące wnioskowały o zamknięcie Punktu Szczepień Powszechnych, utworzonego w maju br. w hali MOSiR Giżycko. W ostatnim okresie wykonywano właściwie niemalże wyłącznie drugą dawkę szczepionki, a Punkt Szczepień był czynny 2 razy w tygodniu. W pozostałe dni hala sportowa stała zamknięta i niewykorzystana ze względu na znajdujące się w środku całe wyposażenie związane z organizacją punktu szczepień. Ponadto powstały kolejne dwa mobilne punkty szczepień na terenie Giżycka (przy Placu Piłsudskiego i przy Ekomarinie), świadczące szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. 
Zarówno NZOZ Masuria jak i szpital wskazywały na możliwości dalszej organizacji szczepień w swoich gabinetach. Deklarowały również włączenie się aktywnie w szczepienia eventowe, bezpośrednio na terenie każdej gminy, która organizuje większą imprezę publiczną. Pierwsze takie szczepienie zorganizowane zostanie przy okazji obchodów Święta Twierdzy Boyen, w najbliższą sobotę, 31 lipca 2021.
           W tej sytuacji Wojewoda Warmińsko-Mazurski uznając zasadność tych wniosków uchylił z dniem 01 sierpnia 2021r. swoje kwietniowe decyzje, dotyczące powstania Powszechnego Punktu Szczepień w Giżycku. Wszystkie zarejestrowane osoby do szczepień są już od sierpnia rejestrowane w punktach macierzystych podmiotów szczepiących.