Za nami Powiatowo-Gminne Dożynki w Bystrym

Trwa świętowanie dożynkowych uroczystości w kolejnych gminach powiatu giżyckiego. 3 września br. odbyły się kolejne Dożynki, tym razem powiatowo-gminne w Bystrym (Gmina Giżycko). Dożynki rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Bystrym. Po mszy uroczystości przeniosły się korowodem dożynkowym koło budynku filii Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Wszystkich gości przywitał Wójt Gminy Marek Jasudowicz. W uroczystościach wzięli udział m.in. Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Wicestarosta Mateusz Sieroński. Na uczestników dożynek czekało wiele atrakcji. Muzycznie imprezę ubarwiła grupa Magness oraz gwiazda wieczoru zespół Skaner. Wszyscy bawili się świetnie.

Fot. Piotr Tomasz Suchta