Zakończenie Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery w Giżycku

20.10.2023 roku odbyła się gala finałowa kończąca wydarzenia zorganizowane w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery w Giżycku.

Ukoronowaniem tegorocznej edycji WM-TK był konkurs pt.: ”Umiejętności w przyszłości”, skierowany do młodzieży z giżyckich szkół oraz osób młodych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Komisja konkursowa zapoznała się z 10 prezentacjami młodych dorosłych. Udział w konkursie wzięły uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Pomysłowość i kreatywność wiodła prym. W pracach zauważono potencjał w umiejętnościach komunikacyjnych, inteligencji emocjonalnej, odporności na stres, ale również kompetencjach technologicznych. Umiejętności przyszłości w oczach młodego pokolenia to nie tylko cyfryzacja, ale również szeroko pojęte kompetencje społeczne. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkich uczestników konkursu.

Organizatorzy: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP Giżycko, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Giżycku Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji.
Dziękujemy partnerowi i fundatorowi nagród Spółce PKP Intercity.

 

Źródło informacji: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku