Załoga na medal – złoty

420W dniach 1-3 września br. odbyły się w Pucku  Mistrzostwa Polski Seniorów w klasie  Laser Standard oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Laser Radial Kobiet i 420. W czasie trzydniowych zmagań siła wiatru dochodziła do 30 węzłów i trzeba było wykazać się niemałym kunsztem żeglarskim, siłą i wytrzymałością fizyczną. W klasie 420 na najwyższym stopniu podium stanęła iławsko-giżycka załoga 420-tki – Jakub Gołębiowski i Filip Szmit. W Laserze Radialu debiutanka w tej kategorii Julia Rogalska zajęła bardzo dobre 5 miejsce a Magdalena Daniszewska 9. W klasie Laser Standard, który jest konkurencją olimpijską na starcie stanęło 68 zawodników. Na 8 miejscu został sklasyfikowany Stanisław Klimaszewski a debiutujący w Standardzie Wojtek Klimaszewski był 18 / drugi w roczniku/ i Mateusz Siedlecki 39.