Załoga Związku Nauczycielstwa Polskiego zwycięzcą Regat Oświatowych

W dniach 14-15 września 2012 r. w Rynie w Ośrodku Szkoleniowym Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych w Giżycku odbyły się XI Otwarte Regaty Oświatowe o Puchar Starosty Giżyckiego. Regaty rozegrano w klasie Omega. W tegorocznych regatach przy pięknej słonecznej i wietrznej pogodzie wzięło udział 10 załóg reprezentujących: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centrum Informatyczne Edukacji, Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału w Giżycku, Starostwo Powiatowe w Giżycku, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku.

Zwycięzcą regat została załoga Związku Nauczycielstwa Polskiego ze sternikiem Mirosławem Ambrochem, II miejsce zajęła załoga Starostwa ze Szczytna ze sternikiem Romualdem Małkiewiczem a miejsce III wywalczyła załoga I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku ze sternikiem Dariuszem Popczyńskim.

Regaty zostały zorganizowane przez Międzyszkolną Bazę Sportów Wodnych w Giżycku oraz Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.