Zapraszamy na Jubileuszowy V Półmaraton Wydminy!

Niezwykle gościnna dla biegaczy Gmina Wydminy już po raz piąty zaprasza na swoje kultowe wydarzenie. W tym roku biegacze z całej Polski na starcie Półmaratonu Wydminy po raz pierwszy spotkają nie w lipcu, a 25 września.

W hucznej edycji Półmaratonu Wydminy 2019 wystartowało łącznie blisko pół tysiąca osób. Ubiegłoroczna impreza ze względu na pandemię musiała zostać ograniczona do 200 osób. W tym roku limit uczestników jest taki sam. Organizatorzy zachowują pewną ostrożność na wypadek zapowiadanej czwartej fali koronawirusa i w związku z tym zachęcają do wczesnej rejestracji.

Zachęcamy do zapisów!!! https://elektronicznezapisy.pl/event/6258.html

„Wzorem roku 2019 przygotowaliśmy dla biegaczy dwa dystanse; 21km oraz 5km. Na oba biegi mamy po 100 miejsc. Trochę żałujemy, że nasza biegnąca czapla w tym roku również nie może do końca rozwinąć swoich skrzydeł, ale po ubiegłorocznych problemach organizacyjnych związanych z pandemią wolimy nie ryzykować. Zbyt dużo sił i pracy to nas kosztowało. Niemniej jednak naszą tradycję i radość z biegania nad brzegiem Jeziora Wydmińskiego chcemy kontynuować i już cieszymy się na wrześniowe spotkanie z biegaczami. Od dwóch lat razem z Wójtem Gminy Wydminy Radosławem Królem rozmawiamy o maratonie. Jesteśmy pełni optymizmu i wierzymy, że w roku 2022 królewski dystans 42 kilometrów w końcu zagości w Wydminach”. – Bartłomiej Osior, prezes Fundacji Dystans.