Zapraszamy na konferencję

Konferencja pt. „Wykrywanie zaburzeń w rozwoju: kto i gdzie może pomóc?” odbędzie się 19 maja 2017 roku w godz. 10:00-16:00 w budynku giżyckiej Ekomariny (ul. Dąbrowskiego 14). Honorowy patronat nad konferencją objęła Małżonka Prezydenta RP – Pani Agata Kornhauser – Duda.

W bieżącym roku chcemy  propagować wiedzę na temat wczesnego wykrywania trudności rozwojowych oraz możliwości wsparcia dziecka na wczesnych etapach życia (0-9 lat). Podjęcie możliwie najszybszej interwencji umożliwia niwelowanie wielu nieprawidłowości, wpływa na rozwój, który najbardziej dynamiczny jest w pierwszych latach życia. W trudnym czasie diagnozy i terapii wsparcia na równi z dziećmi potrzebują ich rodzice bądź opiekunowie. Zanim jednak to nastąpi ważne jest, by wiedzieli jaki jest standardowy przebieg rozwoju, symptomy wskazujące na nieprawidłowości, a przede wszystkim ośmielili się, by poszukiwanie wsparcia było czymś oczywistym, nie zaś wstydliwą i ukrywaną tajemnicą. Świadomy rodzic jest pierwszym diagnostą, który dzięki uporowi i poszukiwaniu odpowiedzi związanych z niestandardowym zachowaniem własnego dziecka, może przełamać schemat niewiedzy, znaleźć rozwiązanie i skutecznie pomóc swemu dziecku.

W ramach organizowanej konferencji planowane są prelekcje terapeuty integracji sensorycznej, psychologa klinicznego, neurologopedy, dietetyka oraz rodzica dziecka z wyzwaniami rozwojowymi.

Całość przedsięwzięcia dopełni krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku, prezentacja nagrań pokazujących przedsięwzięcia podejmowane w placówce oraz stoiska: ze zdrową żywnością, Fundacji JiM oraz z literaturą poświęconą tematyce wspomagania rozwoju.

Każdy z uczestników będzie mógł wesprzeć przedsięwzięcia realizowane w SOSW poprzez zakup płyty – cegiełki z nagraniem piosenki autorstwa i w wykonaniu społeczności placówki.

Obawiasz się, że Twoje dziecko nie rozwija się harmonijnie?
Przyjdź, posłuchaj, dowiedz się więcej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Każdy z uczestników dostanie pakiet z materiałami informacyjnymi oraz zaświadczenie udziału w konferencji.

Plakat PDF  [POBIERZ]