Zapraszamy na prelekcję oraz warsztaty kulinarne

Związek Stowarzyszeń Na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich (LGD9) z siedzibą w Węgorzewie zaprasza właścicieli obiektów gastronomicznych oraz gospodarstw domowych, w tym agroturystycznych na prelekcję popularno – naukową oraz warsztaty kulinarne organizowane w ramach projektu współpracy „Smaczna Zdrowa Regionalna Europejska Kuchnia”.

Terminarz spotkań:

• Prelekcja – 03 września 2012 roku godz. 10.00-15.00 w Hotelu „Ognisty Ptak” w Ogonkach (50 osób).
  • Warsztaty – 07 września 2012 roku godz. 10.00-15.00 w Gospodzie pod „Czarnym Łabędziem” w Rydzewie (25 osób)

Spotkania poprowadzą osoby związane z branżą gastronomiczną oraz siecią Dziedzictwa Kulinarnego. Gościem specjalnym prelekcji będzie dr Grzegorz Russak.

Celem powyższych przedsięwzięć jest wskazanie preferencji i trendów na rynku turystycznym, w tym gastronomicznym (turystyka kulinarna), uzasadnienie i promocja zastosowania receptur i przepisów dań regionalnych, urozmaicenie jadłospisów o dania regionalne oraz promowanie wartości odżywczych i korzyści zdrowotnych wynikających ze spożywania zdrowych, ekologiczny potraw.

Zgłoszeń należy dokonywać na formularzu zgłoszeniowym dostępnym w siedzibie LGD9 oraz na stronie internetowej www.mazurylgd9.pl w zakładce SZREK oraz przesłać na adres biura Związku Stowarzyszeń LGD9: ul. Portowa 2/3; 11-600 Węgorzewo lub e-maila: rada@mazurylgd9.pl

Osobą do kontaktu jest pani Aleksandra Kiełczewska – pracownik biura LGD9 (nr tel. 87 428 13 66).

Do pobrania: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY