Zaproszenie na „Borecka Łękuk Trail”

Cztery fantastyczne, trail’owe trasy, start i meta zlokalizowane nad brzegiem Jeziora Łękuk, Puszcza Borecka w jesiennej odsłonie, no i przede wszystkim wyjątkowa, mazurska gościnność. To tylko część argumentów, dla których w trzeci weekend listopada warto wybrać się w okolice Giżycka.

Tegoroczna edycja Borecka Łękuk Trail odbędzie się w dniach 18-20 listopada. Gospodarzem i jednocześnie bazą całego wydarzenia będzie Folwark Łękuk na Mazurach. Trasy Litygajno 50km (2 pkt ITRA) oraz Wolisko 21km przebiegną przez Pokazową Zagrodę Żubrów w Wolisku, zatem spotkanie z tymi okazałymi mieszkańcami Puszczy Boreckiej niemalże gwarantowane.

W pakietach na biegaczy, w zależności od dystansu, czekać będą markowe koszulki techniczne lub ocieplacze na szyję. Na mecie każdy uczestnik otrzyma symboliczną sadzonkę drzewa i oczywiście pamiątkowy medal. Najlepsi na wszystkich dystansach otrzymają cenne nagrody. Za pobicie rekordów trasy Litygajno 50km w kategorii kobiet i mężczyzn organizator przewidział nagrody finansowe.

Dzień wcześniej w Folwarku Łękuk odbędzie się Pasta Party połączone ze spotkaniem ze znanymi osobistościami ze świata biegowego. Swój udział w konferencji potwierdziły już między innymi Dominika Stelmach i Anna Bańkowska oraz oraz weteran biegów ultra Paweł Kaszyca, ale lista zaproszonych gości jest znacznie dłuższa.

W sobotni wieczór, już po części sportowej w Folwarku Łękuk odbędzie się Borecka Łękuk Bal, który będzie znakomitą okazją do oficjalnego podsumowania i zakończenia sezonu biegowego. Swój udział w tegorocznej edycji BŁT zadeklarowało już blisko 300 zawodników, ale lista startowa jest ciągle otwarta. Wszystko wskazuje na to, że zapowiada się genialny, listopadowy weekend, pełen nie tylko sportowych wrażeń.

Regulamin, zapisy i szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie www.boreckatrail.pl