Zaproszenie na prezentacje nowego spektaklu Teatru IOTA

Serdecznie zapraszamy na prezentacje nowego spektaklu Teatru IOTA pt. „Więcej niż wiatr”, które odbędą się: 22 września br. w Giżyckim Centrum Kultury, 24 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach oraz 30 września br. Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.

Kilka zdań o spektaklu „Więcej niż wiatr” Zbigniewa Waszkielewicza

Powroźnik, bohater jednoaktówki scenicznej, ma świadomość bliskiego kresu swej życiowej drogi – bliżej niż dalej, tak sam określa upływający czas. Spowiada się ze swego życia, czyni to w rozmowie z Nitką i Pętlą, które uosabiają jego głosy wewnętrzne. Próbuje zrobić bilans jasnych i ciemnych stron swej ziemskiej peregrynacji.  Akcja przeradza się w swoisty sąd, w którym Powroźnik staje się podsądnym, ale też prokuratorem, adwokatem i sędzią.

Swoista sytuacja, gdy za rozmówców ma swoje głosy wewnętrzne w ludzkiej postaci sprawia, że nie wie, czy to przypadkiem nie jest sen: sen ziemski a może zaświatowy? Wyznając swoje grzechy stara się nie tracić rezonu, w tym humoru, gdy snuje swą opowieść o ścieżkach życia, którymi prowadziły go miłość, poezja i wiatr.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 05 minut (bez antraktu)