Zaproszenie na przegląd wokalny – ŚPIEWADŁO 2023

Przed nami XXV finał powiatowy przeglądu wokalnego solistów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz muzykujących rodzin powiatu giżyckiego pt. „ŚPIEWADŁO 2023″.

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań wokalnych mieszkańców powiatu giżyckiego, kształtowanie nawyków i umiejętności korzystania z różnych form spędzania wolnego czasu, pobudzanie zamiłowania do języka polskiego.

9 grudnia 2023 r. o godz. 9:00 na scenie Giżyckiego Centrum Kultury zaprezentują się laureaci eliminacji gminnych, które odbędą się w poszczególnych gminach naszego powiatu:

20 listopada 2023 r. – Ośrodek Kultury w Miłkach
22 listopada 2023 r. – Giżyckie Centrum Kultury
23 listopada 2023 r. – Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie
23 listopada 2023 r. – Kruklanki Ośrodek Kultury
5 grudnia 2023 r. – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach

Uczestnik finału powiatowego zgłasza do wykonania jedną piosenkę w języku polskim.

PRZYPOMINAMY o dostarczeniu w dniu finału powiatowego 9 grudnia br. w godz. 8.00-8.45 podkładu muzycznego w formacie mp3 (pendrive) bez elementów wokalnych.

Powołane przez organizatora jury wysłucha i oceni wykonawców, biorąc pod uwagę walory głosowe, muzykalność, dobór repertuaru, interpretację, ogólną prezentację i wyłoni laureatów w poszczególnych kategoriach.

Nagrody w finale za 1, 2, 3 miejsce:
• w kategorii soliści: od 10 do 12 lat, od 13 do 16 lat, powyżej 16 lat,
• w kategorii zespołów wokalnych: od 10 do 12 lat, od 13 do 16 lat, osoby powyżej 16 lat,
• w kategorii muzykujących rodzin.

Organizatorem Przeglądu jest Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku przy udziale: Giżyckiego Centrum Kultury, Regionalnego Parku Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie, Biblioteki i Ośrodka Kultury w Kruklankach, Ośrodka Kultury w Miłkach, Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach, Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach, Centrum Animacji KOA i lokalnych mediów.

Zapraszamy do udziału w eliminacjach i czekamy na laureatów.

Kontakt z organizatorem:
Ryszard Należyty, zastępca dyrektora Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku
tel. 87 429 94 35, kom. 664 412 739, e -mail: edukacja3@gizycko.starostwo.gov.pl