Zaproszenie na spotkanie online

Stowarzyszenie ESWIP zaprasza na spotkanie grupy roboczej w projekcie „Kuźnia Ekspertów – Wsparcie III Sektora Warmii i Mazur”, na którym będzie mowa o działalności strażniczej i monitorującej. Prowadząca spotkanie ekspertka przekaże szereg informacji dotyczących m.in. kontroli obywatelskiej.

Spotkanie pod hasłem: Na czym polega „patrzenie władzy na ręce”? odbędzie się 31 sierpnia 2022 r. (środa) w godz. 17.00-19.00 w formie zdalnej (online).

Zakres tematyczny:

  • poznanie działań różnych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, watchdogów,
  • wyjaśnienie podstawowych pojęć: informacja publiczna, kontrola obywatelska, monitoring,
  • rozmowa o tym, kto i w jaki sposób może takie działania prowadzić,
  • przykłady działań wykorzystujących dane publiczne,
  • omówienie pomysłów na działania.

Spotkanie poprowadzi pani Agnieszka Podgórska – dyrektorka ds. edukacji i networkingu w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, siecobywatelska.pl.

Parę słów o prowadzącej: Agnieszka Podgórska – absolwentka Kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektorka ds. edukacji i networkingu w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, od lat dba o wsparcie osób oraz organizacji, które zajmują się kontrolą obywatelską lub chcą zacząć działać w tym obszarze, organizuje m.in. kurs „(Bez)Nadzieja małej i dużej gminy”, Szkołę Inicjatyw Strażniczych (siecobywatelska.pl/sis).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, w szczególności członków zarządów, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy w terminie do 29 sierpnia 2022 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/dDn6Bwdfi8Wd4oJR8

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Kuźnia Ekspertów – Wsparcie III sektora Warmii i Mazur” realizowanego przez Stowarzyszenie ESWIP we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem strategicznym projektu jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.