Zaproszenie na wizytę studyjną

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi zaprasza na bezpłatną wizytę studyjną „Działalność podmiotów ekonomii społecznej w praktyce – jak działać by zarabiać”, którą odbędzie się w dniach 24-25.05.2023 r. (środa-czwartek).

Grupa odbiorców:

Wizyta studyjna skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli, członków, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych z subregionu ełckiego (powiat ełcki, olecki, gołdapski, piski, węgorzewski, giżycki). Zapraszamy również osoby bezrobotne oraz przedstawicieli podmiotów i instytucji wsparcia ekonomii społecznej (m.in. OPS, PCPR, PUP, JST) z subregionu ełckiego, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu działalności PES i ich ekonomizacji.

Program:

Wyjazd w dniu 24.05.2023 r. z Ełku o godzinie 8:00 do Elbląga do Elbląskiego Centrum Integracji Społecznej, gdzie zaprezentowane będą następujące dobre praktyki:

• Elbląskie Centrum Integracji Społecznej – sklep społeczny, hostel, kawiarnia oraz przeprowadzone zostaną warsztaty recyklingowe,
  • Spółdzielnia Socjalna CYNAMONEK – podmiot ekonomii społecznej z branży gastronomicznej,
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Laski z Baranówki” – przykład ekonomizacji na obszarze wiejskim.

Drugiego dnia, 25.05.2023 r., po śniadaniu nastąpi wyjazd z Elbląga i przejazd do Olsztyna, gdzie odwiedzimy Bank Żywności w Olsztynie, który zaprezentuje swoje działania oraz przeprowadzi warsztaty kulinarne z elementem edukacyjnym (jak mądrze zorganizować warsztaty). Planowany powrót do Ełku to ok. godz. 18:00.

W trakcie wizyty studyjnej organizator zapewnia transport oraz pierwszego dnia: obiad, przerwę kawową, kolację, nocleg w pokojach dwu i trzyosobowych w Domie pod Cisem. Drugiego dnia: śniadanie, obiad, przerwę kawową.

Rekrutacja:

Aby zgłosić się na wizytę studyjną należy do dnia 19.05.2023 r. (piątek) do godz. 12:00 przesłać skany wypełnionych i podpisanych dokumentów:

1. deklaracji udziału w projekcie
  2. formularza zgłoszeniowego

na adres mailowy malgorzata.cwikowska@adelfi.pl lub korespondencją tradycyjną na adres: Stowarzyszenie ADELFI, ul. Małeckich 3 lokal 24, 19-300 Ełk, z dopiskiem „Wizyta studyjna”.

O udziale w seminarium decyduje potwierdzenie od Organizatora w formie e-mail lub telefonicznej.

Dokumenty zgłoszeniowe osób niezakwalifikowanych, zostaną zniszczone i nie będą przetwarzane.

W razie pytań lub wątpliwości związanych z wizytą studyjną prosimy o kontakt z Małgorzatą Kratyńską-Ćwikowską tel. 509-319-696, mail: malgorzata.cwikowska@adelfi.pl

deklaracja udziału w projekcie [pobierz]

formularz zgłoszeniowy wizyta studyjna [pobierz]