Zaproszenie na wystawę

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Gdańsku, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Andrzej Arian – koordynator mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy pt. „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948”, które odbędzie się 8 października 2018 r. o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska Agrobiznesu w Giżycku, ul. T.Kościuszki 23. Wykład inauguracyjny wygłosi mgr Andrzej Arian.


 

ZAPROSZENIE

Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku oraz Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu

zapraszają do obejrzenia w dniach od 1 października 2018 r.
do 31 października 2018 r. w godz. 8.00-15.00

w auli Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu,
ul. Kościuszki 23

wystawy wraz z prelekcją:
„Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948”

Wystawa przygotowana została przez warszawski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Scenariusz opracował Jacek Pawłowicz we współpracy z Zofią Pilecką-Optułowicz i Andrzejem Pileckim (dziećmi Witolda Pileckiego).

Składa się z 30 wielkoformatowych plansz przedstawiających życie i działalność Pileckiego, jak również nakreślających tło historyczne najważniejszych jego dokonań. Znajdują się na nich m.in. rodzinne zdjęcia, listy do dzieci, własnoręcznie napisany życiorys z 1926 r., fragment jednego z pierwszych raportów przekazanych przez niego z Auschwitz, kennkarty na różne nazwiska, którymi posługiwał się Pilecki podczas okupacji Niemieckiej oraz dokumenty dotyczące uwięzienia i wykonania wyroku śmierci.

Prezentowany będzie film dokumentalny pt. „Ochotnik do Auschwitz”.

 

Informacje i zgłoszenia grup zorganizowanych:
sekretariat ZSKŚiA tel/fax. 87 4282484

koordynator wystawy: mgr Andrzej Arian