Zaproszenie – Śpiewnik Seweryna Krajewskiego

Wszystkich miłośników twórczości Seweryna Krajewskiego, serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert jego najpiękniejszych piosenek, który odbędzie się w najbliższy piątek, 16 czerwca 2023 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach, Pl. Rynek 1/3.

Akustyczny koncert najpiękniejszych piosenek Seweryna Krajewskiego, sięgając od czasów największej świetności Czerwonych Gitar, poprzez twórczość solową kompozytora, w tym utwory znane z filmów oraz napisane przez niego dla innych artystów. Znakomite teksty, m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana, Magdy Czapińskiej, Krzysztofa Dzikowskiego, Bogdana Olewicza, w połączeniu z muzyką Seweryna Krajewskiego, nasiąkniętą charakterystyczną dla kompozytora słowiańską nutą, składają się na niezapomniane, wielopokoleniowe przeboje, które od lat budzą sentyment, m.in. : „Niebo z moich stron”, „Tak bardzo się starałem”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Takie ładne oczy”, „Anna Maria”, hity filmowe, m.in.: z „Uprowadzenia Agaty”, „Jana Serce”, czy z „Kogla-mogla”. Możemy też spodziewać się takich szlagierów jak: „Remedium”, „Najpiękniejsza”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Niech żyje bal”, i wielu innych.
Orientacyjny czas trwania koncertu: 70 min + bisy.

Wykonanie: AMBITUS DUO

Radek Świderski (śpiew, gitara akustyczna) – ceniony bard, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista i wokalista o charyzmatycznej, ciepłej barwie głosu.

Krzysztof Chromiński (fortepian) – pianista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Katowicach.