Zapytaj sąsiada – seniora czy nie potrzebuje Twojego wsparcia

     W ostatnich dniach obserwujemy duży wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w całym kraju. Koronawirus jest już wszędzie dookoła nas, czasem niestety także w naszych domach. Rozwijająca się epidemia sprawiła, że wciąż sprawdzamy nowe wiadomości, bez ustanku niepokoimy się o bliskich i dostosowujemy swoje życia tak, by radzić sobie ze zmianami, jakie  covid-19 wywołuje w naszych domach, szkołach i miejscach pracy. Dlatego ważne jest, abyśmy dbali o swoją kondycję i siebie nawzajem, zachowywali dystans społeczny, używali środków ochrony osobistej, ograniczali do minimum kontakty ze światem zewnętrznym, aby przetrwać ten czas w dobrym zdrowiu.

      Na zakażenie koronawirusem COVID-19 szczególnie narażone są osoby starsze i z obniżoną odpornością, w tym przewlekle chore. To na nie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Postarajmy się w tym trudnym okresie zjednoczyć i solidaryzować z osobami potrzebującymi. Pamiętajmy też, że często osoby naprawdę potrzebujące wstydzą się poprosić o pomoc i czują się zagubione w obecnej sytuacji. Odrobina zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia może okazać się dla nich bezcenna.
Zachęcamy mieszkańców powiatu giżyckiego do aktywnego włączenia się w sąsiedzką pomoc tym osobom poprzez drobne zakupy, realizację recept, spacer z psem, wyrzucanie śmieci itp. Takie wsparcie nie wymaga szczególnego zaangażowania czy wysiłku i może być udzielane przy okazji załatwiania własnych spraw.

Dbajmy o siebie, aby zadbać o wszystkich.