„Zawiszacy” będą nadal wspierać pracę Domu Pomocy Społecznej

Z uwagi na dalsze trudności w ciągłości funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Giżycku spowodowane okresem infekcji lub występowaniem koronawirusa w rodzinach pracowników, Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski wystąpił z prośbą do Generała Bogdana Rycerskiego – Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego z prośbą o dalszą pomoc w opiece nad mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej. W czasie ostatnich miesięcy żołnierze, wspólnie z personelem walczyli o życie i zdrowie każdego mieszkańca placówki. W najtrudniejszych momentach, w szczycie zakażeń, zdziesiątkowany przez chorobę personel sam nie był w stanie sprawować należytej opieki. Pomoc Żołnierzy 15 GBZ okazała się niezastąpiona.

Na odpowiedź na apel Starosty nie trzeba było długo czekać. Wczoraj po południu Starosta Giżycki otrzymał informację o kontynuacji pomocy udzielanej przez żołnierzy 15 GBZ.

W imieniu pensjonariuszy i personelu Domu Pomocy Społecznej serdecznie dziękujemy „Zawiszakom” za ich dotychczasową pomoc oraz gotowość do dalszego wsparcia tej ważnej placówki pomocy społecznej.

zdjęcie: 15GBZ

zdjecie dezynfekcja rąk