„zBiegiemNatury w Dzikie Mazury 2014” zbliża się śnieżnymi krokami!

W dniach 15 – 16  lutego spragnieni mroźnych zmagań biegacze, będą mogli sprawdzić swoją zimową krzepę na dystansach 5 km  i 10 km. Zeszłoroczny bieg towarzyski „zBiegiemNatury w Dzikie Mazury” transformował w dwudniowe ściganie z elektronicznym pomiarem czasu i trofeami dla zwycięzców. Dlaczego?

 

Na to pytanie odpowiada Bartek Osior, jeden z organizatorów biegu – „Na wielu imprezach rozmawiamy z biegaczami i wiemy, że zdecydowana większość z nich, nawet tych truchtających na końcu stawki, chce wiedzieć w jakim czasie pokonała dystans i które miejsce zajęła w swojej kategorii wiekowej. My też uważamy, że każdy zapalony biegacz, raz w miesiącu powinien sprawdzić się na trasie wśród swoich rówieśników – to znakomita motywacja do dalszych treningów.”

„Zakochana Piątka” odbędzie się w sobotę, a „Dzika Dycha” w niedzielę. Udział w każdym z biegów nagrodzony będzie pamiątkowym medalem, dlatego warto skumulować siły na dwa starty. „Zakochana Piątka” to święto zakochanych z jednodnodniowym poślizgiem, dlatego oprócz kategorii open i wiekowych, w tym biegu przewidziana jest także klasyfikacja biegających par. Najwytrwalsi, czyli ci, którzy pobiegną w dwóch biegach, powalczą o tytuł Królowej i Króla Puszczy Boreckiej.

Jednak to nie nagrody mają być tym największą zachętą dla uczestników. Czas, miejsce i wyjątkowe okoliczności przyrody – to według organizatorów największy atut tego mazurskiego projektu biegowego. Bazą imprezy będzie Folwark Łękuk, Ośrodek Aktywnej Rekreacji. Trasy wytyczone będą po dziewiczych terenach Dzikich Mazur, z Puszczą Borecką i Jeziorem Dubinek w tle. Czy będzie łatwo, lekko, i . . . ?

„Mamy nadzieję, że nie. Spodziewamy się śniegu po kolana i siarczystego mrozu, a już nasza w tym sprawa, żeby różnica przewyższeń na trasach też była odpowiednia. O ciepły posiłek na mecie i parzącą w policzki atmosferę też zadbamy. Oczywiście razem z niestrudzonymi biegaczami!” – mówi z uśmiechem Beata Pokrzywińska, organizatorka „zBiegiemNatury w Dzikie Mazury 2014”.

Gospodarzem imprezy jest rozbiegana Gmina Wydminy oraz Folwark Łękuk, Ośrodek Aktywnej Rekreacji.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin biegu dostępne są  na stronach www.wydminy.pl i www.lekuk.pl

Obowiązuje limit 150 uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń. Tradycyjnie, kto pierwszy ten . . . szybszy.

 

 

Na skróty: formularz zgłoszeniowy + regulamin: http://timepro.pl/form/201401/

 
 

Z kilometrami pozdrowień!

Beata Pokrzywińska i Bartek Osior