Zdrowe dziecko to radosny przedszkolak

IMG_260628 września 2017 r. w ramach realizacji przez Stowarzyszenie „Przyjaciół Radosnych Dzieci” zadania pt. „Zdrowe dziecko to radosny przedszkolak” odbyły się specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Giżycku a także warsztaty edukacyjne dla rodziców dotyczące pracy z dzieckiem w domu. Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Giżycki.

28.10.2017 r. specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci prowadziła pani Ewa Pikciun, terapeuta pedagogiczny. W zajęciach tego dnia wzięło udział 6 dzieci. Dzieci bawiły się piłkami sensorycznymi z kolcami, piłkami sensorycznymi z kulkami, wyciskanymi żółwikami, chodziły po dyskach sensorycznych z różnymi fakturami, ścieżce kamienie, ścieżce z różnymi fakturami, bawiły się przybijankami, drzewkami ze zwierzętami do sznurowania, puzzlami drewnianymi, utrzymywały równowagę na podeście równoważnym. Bawiły się także centrum aktywności. Centrum aktywności to duża zabawka z mnóstwem aktywności ciekawych dla małych dzieci, pomaga rozwijać sprawność manualną, logiczne myślenie, uczy kolorów, liczb, liter.

28.10.2017 r. warsztaty edukacyjne dla rodziców dotyczące pracy z dzieckiem w domu prowadziła pani Maria Dolecka, terapeuta pedagogiczny. W warsztatach wzięło udział 8 rodziców. Rodzice zapoznali się z metodami pracy z dzieckiem w domu oraz sprzętem, z którego korzystają dzieci podczas zajęć terapeutycznych.

logo - na portal

Zadanie pt. „Zdrowe dziecko to radosny przedszkolak” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.