Ze sobą czy obok siebie – czyli o umiejętnościach budowania wspólnoty lokalnej

s4_niepraktykujacy_obywatel_-_seminarium_o_edukacji_obywatelskiej_650Stowarzyszenie ESWIP, Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Sieć Wspierania Rozwoju Lokalnego HEROLD zapraszają na kolejne seminarium z cyklu „Społeczeństwo obywatelskie w województwie warmińsko-mazurskim”, które odbędzie się 14 września 2017 r. w godz. 11.00-14.00 w sali sesyjnej Sejmiku Województwa w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 (nr 420, III piętro).

Tym razem zajmiemy się rolą organizacji pozarządowych w integrowaniu społeczności lokalnych, czy to w miastach czy na obszarach wiejskich. Będziemy dyskutować czy organizacje są zakorzenione w społeczności, czy integrują, animują i angażują mieszkańców i czy wpływają na zrównoważony rozwój swoich małych ojczyzn. Pomogą nam w tym wystąpienia przedstawicieli samorządu wojewódzkiego i organizacji pozarządowych. Ciekawym wątkiem będzie rola Lokalnych Grup Działania, które są trójsektorowymi partnerstwami, opartymi o przewidywalne środki finansowe i mającymi duży, realny wpływ na rozwój lokalny. Kanwą dyskusji będą wyniki badania Stowarzyszenia ESWIP w zakresie integracji społecznej w naszym województwie.

Zapraszamy do dyskusji.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w seminarium do 13 września br. pod adres mailowy sekretariatu Rady: ropwwm@gmail.com

 

Zaproszenie [POBIERZ]

Program seminarium [POBIERZ]

Materiały na seminarium [POBIERZ]