Żeglarze lodowi na medal(-e) !!!


Od minionej środy 14 lutego do niedzieli na jeziorze Niegocin rozgrywany był cykl głównych młodzieżowych imprez krajowych w żeglarstwie lodowym.

 

Pierwsi zaczęli młodzi bojerowcy w klasie DN Junior i Ice Optimist. Giżyccy żeglarze nie byli zbyt gościnni dla przyjezdnych dominując Lodowego Optimista tak w konkurencji chłopców jak i dziewcząt. Mistrzem Polski został Mateusz Gigielewicz, drugim wicemistrzem Patryk Chełkowski. Joanna Fabisiak (4 open), Maria Konarzewska i Amelia Potejko zajęły całe podium w „damskiej” konkurencji.

W klasie DN srebro wywalczył Wojciech Klimaszewski co jest jego bardzo wielkim osiągnięciem.

Od piątku z kolei rywalizację zaczęli „deskarze” w klasie Windsurfingu Śnieżno-Lodowego. Tu także nasi zawodnicy zdominowali rywali. W konkurencji Juniorów złoto zdobył Michał Warzocha, który w konkurencji Open z Seniorami był trzeci; srebro przypadło zaś Jędrzejowi Citukowi. Kategoria Kobiet Juniorek to srebro Marii Urban, brąz Martyny Nowickiej. Do tego Maja Cituk „dołożyła” srebrny medal w kategorii Młodziczek.

W swoistym maratonie żeglarstwa lodowego zawodnicy MBSW/UKŻR Niegocin zdobyli łącznie 11 medali. Dodając do tego 6 medali mistrzostw świata i Europy można stwierdzić że jesteśmy młodzieżową – lodową potęgą w Polsce !!!!!

Zawodników do startu przygotowali: Barbara Ramotowska, Bogdan Dziekański, Marcin Panaś i Mirosław Ambroch.

foto – A. Klimaszewska, Cz. Kalinowski