Zimowa Akademia Kubusia Puchatka

W dniach 01-05.02.2016 r. Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku otworzyła swoje „podwoje” dla najmłodszych czytelników i ich nauczycieli. W ramach zadań związanych ze wspomaganiem pracy szkół i placówek oświatowych  zorganizowano cykl zajęć pod nazwą: Zimowa Akademia Kubusia Puchatka.

Słuchaczami akademii byli przedszkolacy z Koralika, Promyka, Przedszkola Miejskiego Nr 1,  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, a także mali mieszkańcy Giżycka wraz z rodzicami.  Niekonwencjonalne metody pracy i pomysłowość prowadzących „Sów – mądrych głów”, czyli pań bibliotekarek dowiodła, że spotkanie z książką może być niezapomnianą przygodą. W pracy z małymi „studentami” zastosowano różnorodne środki wyrazu artystycznego,  nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne oraz metody pedagogiki zabawy.  Akademię, z wynikiem celującym, ukończyło 125 studentów, 17 nauczycieli i kilkoro rodziców.  Niekwestionowanym zwycięzcą w Plebiscycie Popularności został Kubuś Puchatek, a tuż za nim uplasował się uwielbiany Tygrysek.

Zajęcia zimowe odbywały się w Akademii Malucha, która w ciągu roku szkolnego zaprasza dzieci z rodzicami w każdy czwartek  od  godziny 9.00 do 11.30.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie: www.pore.pl w zakładce „Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna”