Zimowy Forest Run pod Poznaniem. Beata i Bartek Osior w świetnej formie.

Zimowy Forest Run to przełajowy bieg na dystansie 22 kilometrów, rozgrywany na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na tegoroczną edycję biegu do podpoznańskich lasów wybrało się małżeństwo mazurskich biegaczy. Reprezentanci Hummel Team Polska do domu wrócili z tarczami. Beata zwyciężyła w kategorii kobiet, a jej mąż w stawce pięciuset biegaczy z całej Polski zajął bardzo dobre drugie miejsce.

Beata Osior w pokonanym polu zostawiła między innymi Aleksandrę Niwińską, wielokrotną mistrzynię Polski w biegu na 100km i wicemistrzynię świata w biegu 24-godzinnym z Belfastu, z 2017 roku.

Panu Bartłomiejowi niewiele zabrakło do zwycięstwa w całym biegu. Do 19km wszystko układało się po jego myśli. Później dał o sobie znać tygodniowy katar i problemy oddechowe. Nagły spadek mocy w końcówce biegu sprawił, że Bartek Osior o 30 sekund przegrał pierwsze miejsce z Łukaszem Wróblem, utytułowanym biegaczem z Wielkopolski.

„Miałem takie założenie, żeby Forest Run’a pobiec z mocnego treningu i to zrobiłem. Liczyłem się z tym, że z zapasem sił może być różnie i faktycznie tak było. Niemniej jednak z naszego wielkopolskiego debiutu oboje jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni.”

autor zdjęcia: Piotr Oleszak