„Złota” załoga 420-tki

J_i_H - Kopia
W dalekim Langkawi w Malezji Julia Szmit z Hanią Dzik zwyciężyły w Mistrzostwach Świata International Sailing Federation (ISAF) w klasie 420 !!!

Julia Szmit na gorąco po Mistrzostwach napisała:
Zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata ISAF w Malezji. Wracamy ze ZŁOTYM MEDALEM! Zostałyśmy MISTRZYNIAMI ŚWIATA. Na razie same w to nie możemy uwierzyć. Już po pierwszych wyścigach wiedziałyśmy, że możemy powalczyć o podium. Czułyśmy ten akwen, miałyśmy bardzo dobrą prędkość. Treningi w Hong Kongu bezpośrednio przed mistrzostwami pozwoliły nam oswoić się z takim samym sprzętem, jaki dostałyśmy w Malezji i sprzyjały aklimatyzacji. Bardzo dziękujemy trenerowi Markowi Nostitzowi za pomoc i opiekę oraz Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu za możliwość dobrego przygotowania. Wracamy do domu szczęśliwe i bardzo zmęczone. Zdobyłyśmy Mistrzostwo i jest to pierwszy krok na naszej, miejmy nadzieję, długiej drodze żeglarskiej. Jaki jest cel główny, wie chyba każdy, kto trenuje i ściga się w dyscyplinie olimpijskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Przede wszystkim chciałybyśmy podziękować trenerowi PAWŁOWI MAGICOWI NOWAKOWSKIEMU za cierpliwość i cały poświęcony nam czas!!!

Brawa dla Magdy Kwaśnej za BRĄZOWY MEDAL w klasie Laser Radial! Gratulujemy całej ekipie z Polski za wspaniałe wyniki w klasie 29er i Rs:x.

Fot. Archiwum barwysportu.pl

J_i_H_fial
Julka_z_Hania
Julka_i_Hania
J_i_H