Złoto i brąz w Windsurfingu Zimowym

2-4.02.2016 na jeziorze Necko w Augustowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Zimowym. Zapraszamy do zapoznania się z relacją trenera Mirosława Ambrocha:

„Warunki wiatrowe bardzo dobre – od 3 do 6 w skali Beauforta. Warunki lodowe – nie najlepsze, z powodu dziur trudno było ustawić optymalną trasę. Udało się jednak rozegrać po 7 wyścigów w młodzikach i po 4 w pozostałych klasach. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników w 3 kategoriach. W kat. Junior młodszy Jędrek Cituk wywalczył złoty medal wygrywając wszystkie wyścigi. Rośnie nam następca Adama Łożyńskiego. Jędrek zrobił w tej dyscyplinie bardzo duże postępy i naprawdę pozostali mogą się od niego uczyć. Jest szybki na trasie, do tego lata bardzo ostro na halsówce i doskonale robi zwroty.
W tej kategorii debiutował Karol Hajduk – 10 miejsce.
W kat. juniorek nasza weteranka Martyna Nowicka również przyjechałaby ze złotem, żeby nie dotknięcie boi i dyskwalifikacja. Niestety, nie było odrzutki i otrzymała brązowy medal. Dla trenera i tak jest Mistrzynią – tak jak Jędrek trasę pokonywała najlepiej taktycznie. Na mecie trzy razy była pierwsza i raz druga.
Startowały też pozostałe nasze debiutantki, jak na pierwszy raz – wypadły dobrze.
6 m. – Martyna Niezbecka
7 m. – Julia Fabisiak
9 m. – Maria Urban (zmagająca się z bólem po skręceniu stawu skokowego).
W kat. młodzik – 5 miejsce wywalczył Karol Stępkowski. Sam przyznał, że już po 4 wyścigu ledwie dawał sobie radę – tak był zmęczony.
W przyszłym roku będzie można te zmagania oglądać na żywo, gdyż to nasza Baza będzie organizatorem Mistrzostw Polski. Postaramy się jeszcze poprawić swoje umiejętności.”

Mirosław Ambroch

Fot.  Archiwum MBSW