Zmarł były Mer Miasta Alytus – Jurgis Krasnickas

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Jurgisa Krasnickasa – byłego Mera Miasta Alytus, wieloletniego radnego, samorządowca z którym Powiat Giżycki łączą lata przyjaźni i współpracy.
Zmarł w dniu 15 grudnia 2020 r., w wieku 64 lat.
To wielka strata dla obu społeczności: Miasta Alytus i Powiatu Giżyckiego. Odszedł człowiek, który swoją samorządową pracę na rzecz mieszkańców swojego miasta pojmował jako służbę drugiemu człowiekowi. Zapamiętamy Go jako osobę zawsze uśmiechniętą, dobrą i życzliwą, oddaną sprawom Alytusa – znakomitego samorządowca, człowieka będącego zawsze blisko swoich mieszkańców, cenionego za swoją ogromną wiedzę, doświadczenie i życzliwość.

Rodzinie, Najbliższym, przyjaciołom i całej społeczności Miasta Alytus składamy wyrazy głębokiego współczucia. Pamięć o Nim na zawsze pozostanie z nami.

Przewodnicząca Rady Powiatu w Giżycku – Monika Łępicka-Gij

Starosta Giżycki – Mirosław Dariusz Drzażdżewski