Zmarła dr Jadwiga Borkowska-Żurek

Z wielkim smutkiem i ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci śp. dr Jadwigi Borkowskiej-Żurek.

Śp. Jadwiga Borkowska-Żurek – lekarz okulista, zawodowo związana była z Giżyckiem, Radna Rady Miejskiej w Giżycku I kadencji (1990-1994). Zaangażowana w działalność społeczną, m.in.: Prezes Wojewódzkiego Zarządu „Solidarności” Ochrony Zdrowia w Suwałkach, wieloletnia Prezes Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna w Giżycku. W ostatnich latach aktywna członkini Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Giżyckiego II kadencji (2018–2021). Od lat bardzo intensywnie zaangażowana w pielęgnowanie w naszym mieście tradycji wileńskich oraz rocznic walk o Wilno.

Z rodziną oraz bliskimi zmarłej łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zarząd i Rada Powiatu w Giżycku
oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Giżycku

——————————————–

Opowieść śp. Jadwigi Borkowskiej-Żurek o czasach studiów na Akademii Medycznej w Białymstoku (obecnie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku). Z okazji Jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu powstał elektroniczny album: „UMB to my” – Opowiem Ci swoją historię:

„Begonie znad Wilii” – Wspomnienie Pani Jadwigi Borkowskiej-Żurek: https://www.centrumprofilaktyki.pl/400-giycczan-we-wspomnieniach/328-begonie-znad-wilii-jadwiga-borkowska-zurek

Fot. UM Giżycko mojegizycko.pl