Zrób test na HIV

Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny w kierunku HIV w Olsztynie zaprasza na bezpłatne, anonimowe i profesjonalne badania w kierunku HIV (bez wcześniejszego zapisywania się) w każdy wtorek i czwartek w godzinach 15:00 – 18:00, budynek Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w  Olsztynie, parter, pok. 15. 

Kampania Krajowego Centrum ds. AIDS „Zrób test na HIV” realizowana w 2011 i 2012 roku jest kontynuacją dotychczasowych działań, wzmocnieniem kampanii „Wiedza ratuje życie” z przełomu 2010 i 2011 roku. Jest przede wszystkim dla tych, którzy podejmują ryzykowne zachowania seksualne, dla wszystkich, którzy powinni odpowiedzieć sobie na pytanie „czy w moim życiu zdarzyło się coś, co mogło mnie narazić na zakażenie”. Poprzez kampanię promujemy badania w kierunku HIV.  Wiedza o zakażeniu ma znaczny wpływ na jakość naszego życia: pozwala na lepszą kontrolę swojego stanu zdrowia oraz zmniejsza ryzyko zakażenia partnera lub partnerów.

Kampania ma też uświadomić, że negatywny wynik testu dzisiaj, nie chroni przed zakażeniem HIV w przyszłości. Uchronić może nas tylko nasze bezpieczniejsze zachowanie.

Odbiorcami kampanii są osoby:

  • dorosłe (18-39 lat i starsze)
  • aktywne seksualnie
  • odpowiedzialne za zdrowie własne i partnera – wykonanie testu na HIV jest jednym z dowodów tej odpowiedzialności.

Kampania ma charakter multimedialny. Wykorzystana jest reklama telewizyjna, radiowa, prasowa, internetowa, ulotki, kalendarze, pakiety edukacyjne z wklejoną prezerwatywą i inne materiały promocyjne.

Więcej o  kampanii  można przeczytać TUTAJ