Zrobiliśmy to już XIII raz!

Zgodnie z tradycją II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku 23 maja 2013 r. odbył się konkurs „Śpiewać każdy może…”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu giżyckiego. Tegoroczna edycja została opanowana w całości przez płeć żeńską i panował nostalgiczny nastrój. Otuchy uczestnikom dodała Karolina Chartuniewicz – zwyciężczyni poprzedniej edycji. Nad atmosferą czuwali doskonali prowadzący Aleksandra Trochim i Tomasz Zarosa.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Bogumiła Bruś z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu z „Balladą o samotności”. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Pietranis z I LO w Gizycku z wiecznym przebojem Celine Dion „My heart will go on”. Ten przebój zapewnij jej także nagrodę publiczności. Tuż za nią w konkurencji ulokowała się Paulina Cybulko – uczennica Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach. Trzecie miejsce natomiast energicznie wyśpiewała sobie Alicja Kułak z II LO w Giżycku.

W organizacji naszego konkursu wspierali nas sponsorzy: Rada Rodziców i Dyrektor II LO w Giżycku, Caffe Crema, Księgarnia Odeon, Pizzeria Oregano, Pani Beata Kurowicka oraz Radio 5. Nagrody wręczył Pan Starosta Giżycki Mirosław Drzażdżewski.

Tradycyjnie także towarzyszyło nam Giżyckie Centrum Kultury zapewniając odpowiednie nagłośnienie, za co gorąco po raz trzynasty dziękujemy.

W przyszłym roku znów to zrobimy i odkryjemy kolejne młode talenty naszego powiatu.

Fot. II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku