Zwycięstwo II LO w rozgrywkach rejonowych w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

I Liceum Ogólnokształcące w Olecku gościło uczestników rozgrywek rejonowych w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły: II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi i gospodarz I Liceum Ogólnokształcące w Olecku. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany, wszystkie zespoły wykazywały się dużą motywacją i zaangażowaniem w grze. Jedynie sędzia nie stanął na wysokości zadania, gdyż doprowadził do tego, że dziewczęta z Ełku w trakcie ostatniego spotkania po bardzo kontrowersyjnym secie przerwały spotkanie i udały się do domu.

Zawody zakończyły się zwycięstwem II LO w Giżycku. Licealistki z „Dwójki” jako jedyny zespół odniósł komplet zwycięstw tracąc zaledwie jednego seta. Dziewczęta rozegrały dobre zawody, kluczem do sukcesu była mocna zagrywka oraz skuteczny atak. Wiemy nad czym pracować by grać jeszcze lepiej. Czasu do treningu nie mamy zbyt wiele, gdyż już 5 grudnia gościmy uczestników rozgrywek regionu III, na które serdecznie zapraszamy.

Wyniki zawodów:

II LO Giżycko- ZSS Ełk (2:1),
I LO Olecko – LO Gołdap (2:0)
LO Gołdap – ZSS Ełk (2:0)
II LO Giżycko – I LO Olecko (2:0)
ZSS Ełk – I LO Olecko (0:2)
II LO Gizycko – LO Gołdap (2:0)

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – II LO Gizycko – awans do regionów
II miejsce – I LO Olecko – awans do regionów
III miejsce – LO Gołdap
IV miejsce – ZSS Ełk

Skład drużyny II Lo w Giżycku: Katarzyna Szabłowska, Aleksandra Maciejewicz, Natalia Skwarek, Magdalena Dunowska, Justyna Jeżowska, Sylwia Mikusek, Anna Wójcik, Adriana Maczyszyn, Maja Bohdziewicz.

Fot. II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku