Zwycięstwo siatkarek z II LO

26 października 2015 r. na sali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku obył się Finał Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Siatkówce Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

„Kwalifikacje wyłoniły następujących finalistów: II LO Giżycko, LO Ostróda, LO Braniewo, ZSKSiA i LO Olecko. Pięć szkół rywalizowało systemem „każdy z każdym”. W pierwszym pojedynku trafiliśmy na bardzo mocny zespół LO Ostróda. Gładko wygrany pierwszy set, nie wskazywał na dramat w dalszej części meczu, jednak czarny scenariusz stał się faktem. Brak przyjęcia, słaba gra w obronie oraz niska skuteczność ataku ostatecznie zadecydowały o porażce 1:2. Kolejny mecz z LO Braniewo, również nie należał do łatwych. Doświadczony zespół zmusił nas do trzech setów, jednak rozstrzygnęliśmy spotkanie na swoją korzyść 2:1. Dwa kolejne spotkania to popis naszej drużyny, dziewczęta pokazały charakter deklasując drużyny LO Olecko i ZSKŚiA, które nie potrafiły w setach ugrać nawet 10 punktów. Jak się później okazało bardzo dobry dorobek punktowy zadecydował o zwycięstwie w całym turnieju. Pomocną dłoń wyciągnęły nam dziewczęta z Braniewa ogrywając Ostródę 2:1, wskutek czego trzy zespoły miały po jednej porażce. O zwycięstwie zadecydowały małe punkty, których bilans mieliśmy najlepszy.”