Życzenia dla położnych

5 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Położnej a 8 maja to Dzień Polskiej Położnej.

Międzynarodowy Dzień Położnej jest obchodzony 5 maja i został ustanowiony w 1991 roku.

8 maja swoje święto obchodzą polskie położne. Data ta została ustanowiona na cześć Stanisławy Leszczyńskiej – położnej, która w bohaterski sposób sprawowała opiekę nad ciężarnymi więźniarkami przebywającymi w obozie Auschwitz-Birkenau.


 

Dziś świętujemy niezwykły wkład Położnych z całego świata, którzy niestrudzenie pracują, aby przynieść światu nowe życie i wspierać kobiety w jednym z najważniejszych i najbardziej przełomowych okresów w ich życiu.
Położne/Położni to ktoś więcej niż tylko wykwalifikowani profesjonaliści – są edukatorami i orędownikami zdrowia i dobrego samopoczucia kobiet. Zapewniają niezbędną opiekę i wsparcie przez cały okres ciąży, porodu i połogu, wieku dojrzałego i starości, zapewniając kobietom dostęp do zasobów i informacji potrzebnych do podejmowania świadomych decyzji dotyczących ich zdrowia, własnego ciała i zdrowia ich dzieci.

Szanowni Państwo Położne, Położni

Z okazji Państwa Święta składamy serdeczne podziękowania za codzienną, rzetelną i profesjonalną pracę, opiekę, szacunek i empatię, jaką obdarzacie swoje pacjentki. Niech praca będzie dla Państwa powodem do dumy i satysfakcji a uśmiech i wdzięczność pacjentek towarzyszy Państwu każdego dnia. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym, spełnienia marzeń i samych pogodnych dni.

Starosta Giżycki – Mirosław Dariusz Drzażdżewski
Wicestarosta Giżycki – Mateusz Sieroński