Dziś Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dziś, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Pod opieką naszych jednostek (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Siedliskach i Rynie, Środowiskowe Domy Samopomocy w Giżycku i Rynie oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Giżycku) znajdują się 173 osoby niepełnosprawne.

Dzisiejszy dzień to szczególna okazja do przybliżenia społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, które w swojej codzienności pokonują wiele trudności oraz wykazują szczególne potrzeby w zakresie edukacji, zatrudnienia oraz integracji społecznej.

W tym szczególnym dniu pragniemy przekazać wszystkim osobom niepełnosprawnym oraz ich bliskim i opiekunom życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i wielu radości w codziennym życiu. Niech w realizacji marzeń i planów oraz osiąganiu wyznaczonych celów zawsze towarzyszy Państwu życzliwość, uśmiech i zrozumienie a otaczający świat niech będzie przyjazny i bliski.

Życzymy również, aby na trudnej drodze rehabilitacji i odzyskiwania samodzielności nie opuszczało Państwa przekonanie, że niepełnosprawność nie powinna stać na przeszkodzie w dążeniu do realizacji ludzkich pragnień i marzeń.

Niech ten dzień będzie wyjątkowy, a każdy kolejny niech przynosi radość i szczęście.

zdjęcie środowiskowy dom samopomocy w giżyckuzdjęcie warsztaty terapii zajęciowej w Ryniezdjęcie warsztaty terapii zajęciowej w Ryniewarsztaty terapii zajęciowej w Siedliskach