Życzenia z okazji święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

15 lipca swoje święto obchodzi 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego. Z tej okazji na ręce dowódcy 15 GBZ gen. bryg. Bogdana Rycerskiego życzenia złożył Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski.

Szanowny Pan
gen. bryg. Bogdan Rycerski
Dowódca
15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
im. Zawiszy Czarnego

Święto 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego to, jak zawsze, okazja do podsumowań ostatniego roku służby, do wyróżnień oraz wspomnień, także o tych, którzy oddali zdrowie i życie w służbie Ojczyzny. Dziś na Pana ręce, w imieniu powiatowej wspólnoty samorządowej, składam wszystkim żołnierzom i pracownikom Brygady serdeczne gratulacje, wyrazy uznania i szacunku oraz podziękowania za ostatni wyjątkowy rok służby.

W ostatnim czasie świat stanął w obliczu zupełnie nowego, globalnego zjawiska i wyzwania. Pandemia wirusa SARS-CoV-2, która dotknęła ludzkość jest poważnym wyzwaniem. Od początku epidemii Wojsko Polskie wspiera służby cywilne w zwalczaniu wirusa. Dla nas nieocenioną pomocą było i jest wsparcie żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. W sposób szczególny dziękuję Panu Generałowi i podwładnym za wsparcie pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Żołnierze pomagali przy codziennych czynnościach związanych z prowadzeniem placówki. Wykonywali wszelkie czynności, w tym opiekuńcze, przy pensjonariuszach. Pomoc umożliwiła przetrwanie najtrudniejszych chwil mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, tak z punktu widzenia psychologicznego jak i fizycznego.

Panie Generale,
Życzę, aby zaangażowanie włożone w służbę dla kraju było zawsze doceniane i miało odzwierciedlenie w ludzkiej życzliwości i przychylności. Niech wysiłek związany z pełnieniem służby będzie źródłem satysfakcji i osobistej realizacji.
W tym uroczystym dniu życzę ponadto, samych sukcesów, szczęścia, dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Starosta Giżycki
Mirosław Dariusz Drzażdżewski