Relacja z zawodów w wędkarstwie podlodowym

Na jeziorze w Miłkach w dniu 16 lutego 2014 r. odbyły się IV Zawody w Wędkarstwie Podlodowym. W zawodach uczestniczyło około 29 osób dorosłych, 15 dzieci i młodzieży oraz kilkadziesiąt osób, które przyglądały się zawodom z brzegów jeziora i lodu.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 8.00 wyjściem zawodników na lód, w trakcie trwania na brzegu działała kuchnia polowa, grill z których mogli korzystać uczestnicy imprezy, a w szczególności zawodnicy, którzy po 3 godzinach połowów mogli się posilić i rozgrzać gorącą kawą czy herbata, grochówką, bigosem, chlebem z bardzo smacznym smalcem z przyprawami. Tutaj serdeczne podziękowania dla pani Ani Idek, Aleksandra Bernat, Małgorzaty Kogut, Grażyny Korytko, które te smaczne jadło przygotowały, a także pani Ewie Grajewskiej za słodkości. Ośrodek Kultury w Miłkach zorganizował dla dzieci, które nie wzięły udziału w konkursie różnego rodzaju zabawach, konkursach i grach. W zawodach wśród gości imprezy można było zobaczyć m.in. senatora Marka Konopkę, starostę giżyckiego Mirosława Drzażdzewskiego i wójta gminy Miłki Stanisława Wąsiakowskiego. Wędkarze złowili całkiem sporo Ryb jak na Miłkowskie warunki zwycięstwami zawodów zostali Łukasz Szwinto i Damian Doda. Na podium staną Łukasz Szwinto złowił – 6,05 kg, drugie Damian Doda – 5,00 kg. Zawody od strony bezpieczeństwa na lodzie zabezpieczały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkach i Spytkowie, którym składamy serdeczne podziękowania.

WYNIKI ZAWODÓW:

KAT. MĘŻCZYZN:
1. Łukasz Szwinto – 6,05 kg,
2. Damian Doda – 5,00 kg,
3. Tomasz Saulewicz – 3,405 kg,

KAT. KOBIET:
1. Wioletta Kołosińska – 0,585 kg,
2. Marta Kamińska – 0,435 kg,
3. Izabela Stawiarska – 0,1 kg.

KAT. DZIECI I MŁODZIEŻY:
1. Filip Żygałło – 1,880 kg,
2. Norbert Kamiński – 1,745 kg,
3. Patryk Wiśniewski – 0,730 kg.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Wędkarskie w Miłkach przy współorganizacji Powiatu Giżyckiego.

Fot. Piotr Tymcio