Skorzystaj z internetu w Starostwie Powiatowym

Uprzejmie  informujemy, że w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim” Starostwo Powiatowe w Giżycku uruchomiło w swojej siedzibie w budynku przy Alei 1 Maja 14 publiczny punkt dostępu do Internetu.

Jest to komputer iMac z zainstalowanym systemem Mac OS X, co samo w sobie z pewnością przyciągnie osoby interesujące się informatyką. Pełnowymiarowa klawiatura i mysz znacząco ułatwiają nawigowanie po stronach WWW w porównaniu z dotykowymi ekranami infokiosków ustawionych w różnych punktach miasta.

Co ważne – dostępność portów USB i nagrywarki DVD umożliwia zapisanie i zabranie z sobą np. pobranych ze stron Rządowego Centrum Legislacji  czy Sejmu RP tekstów aktów prawnych. To samo uczynić można ze wzorami druków Starostwa Powiatowego czy Urzędu Miasta. I odwrotnie – można wysłać pocztą elektroniczną, jako załączniki przyniesione ze sobą materiały. Niestety pendrivy i płyty CD lub DVD należy przynieść własne.

Punkt dostępu znajduje się na parterze budynku, tuż obok infokiosku i sekretariatu Starostwa. Nad niezakłóconą pracą czuwa zainstalowana nieopodal kamera Centrum Monitoringu.

Zapraszamy w godzinach pracy urzędu:
poniedziałek od 8:00 do 16:00
wtorek – piątek od 7:30 do 15:30