Dożynki Powiatowo-Gminne w Wydminach

W sobotę, 3 września br. odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne w Wydminach. Rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele Parafialnym w Wydminach. Po mszy uroczystości przeniosły się korowodem dożynkowym pod plac Urzędu Gminy, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Wszystkich gości przywitał Wójt Gminy Radosław Król. W uroczystościach wzięli udział m.in.  Przewodnicząca Rady Powiatu w Giżycku  Monika Łępicka-Gij oraz Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, który gościł w trakcie weekendu specjalnych gości z Ukrainy. W skład delegacji z Krzemieńca w Ukrainie weszli: Andrii Smahliuk – Mer Krzemieńca, Mykola Matviiuk – Wicemer Krzemieńca, Olha Havryliuk – Dyrektor Szkoły Muzycznej w Krzemieńcu oraz Iryna Matsiiuk, Zastępca Dyrektora Szkoły Muzycznej w Krzemieńcu. W uroczystościach wzięli również udział członek Zarządu Województwa Pani Marszałek Jolanta Piotrowska, radni Powiatu Giżyckiego, w tym Beata Kurowicka, która jest jedną z inicjatorek nawiązania kontaktów partnerskich z Samorządem miasta Krzemieniec.