„Bazowe” dziewczęta na medal

W dniach 9-10 marca br. na jeziorze Niegocin odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie DN i Ice Optimist. Złoty medal w konkurencji dziewcząt kl. DN a wysokie – 6 w klasyfikacji generalnej wywalczyła Gracja Podziewska. Na mniejszym bojerze, czyli Lodowym Optimiscie, Julia Szmit zdobyła „srebro”; w klasyfikacji generalnej przegrała na remisie miejsce na podium.

23 m. Kacper Bochan

Na zakończeniu zawodów byli obecni zaproszeni goście, którzy przybyli nie z „pustymi rękami”:

• Przewodnicząca Rady Miejskiej w Giżycku Małgorzata Czopińska, która wręczyła puchar dla „najszybszej” zawodniczki w kl. DN,
  • Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Dariusz Drzażdżewski, który uhonorował „najszybszą” w kl. Ice Optimist,
  • Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Czesław Kalinowski, który wręczył okazały puchar Najmłodszemu – 10 letniemu zawodnikowi Mistrzostw.