Nocne igraszki z nauką

Dnia 6 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbyła się już 7 edycja wydarzenia pn. „Nocne Igraszki z Nauką”. Dokładnie 8 klas 1-3 wzięło udział w nocnych zabawach pod przewodnictwem pani Marzeny Trusewicz-Żakiewicz oraz pani Małgorzaty Krywko. Igraszki rozpoczęły się o godz. 18-tej i trwały do późnych godzin wieczornych. Całe przedsięwzięcie miało miejsce na sali gimnastycznej ZSKŚiA.

Organizatorzy wraz z nauczycielami przygotowali bardzo napięty plan imprezy. Wszystkie klasy brały udział w łącznie 20 konkurencjach m.in. z języków obcych oraz języka polskiego, matematyki, fizyki, kreatywności oraz przedmiotów zawodowych. Zadania miały formę łamigłówek logicznych, kalamburów, krzyżówek, rebusów oraz zadań z zakresu prac manualnych np. przyszycie guzika wg podanego wzoru. Po raz siódmy został przeprowadzony  szkolny turniej FIFA. Natomiast  piaty raz odbył się odrębny konkurs dotyczący wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Został on przeprowadzony przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Giżycku – Edwarda Michałowskiego. Uczestnicy brali również udział w zadaniach sportowych takich jak skoki w workach, rzuty do kosza czy też bieg w parach z balonami,  przygotowanych przez panią Ewę Poczynek i pana Dariusza Pachuckiego.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz naszych absolwentów. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Otrzymali dyplomy i bardzo cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz Radę Rodziców w ZSKŚiA.

Komisja Konkursowa oceniając poprawność wykonanych zadań, pomysłowość i kreatywność zawodników wytypowała zwycięzców. Najwięcej punktów zdobył zespół uczniów klasy III TA (drugi raz zostali zwycięską  drużyną !!!). Następne miejsca zajęli w kolejności uczniowie klas:  I TRK i III TB.

Największą atrakcją było coroczne karaoke, tym razem były to pieśni patriotyczne oraz wspólne wykonanie przez wszystkich uczestników ,,belgijki” i zumby do piosenki ,,Chocolate – choco choco” .  Młodzież mimo zmęczenia bawiła się wyśmienicie.

Mimo, że konkurs jest przedsięwzięciem trudnym pod względem logistycznym, prawdopodobnie w przyszłym roku również się odbędzie. Młodzież bardzo chętnie bierze udział w ,,Igraszkach”, jako uczestnicy i jako organizatorzy.

 

Marzena Trusewicz-Żakiewicz  

 

 

Źródło informacji: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku