,,Nocne Igraszki z Nauką „ w ZSKŚiA

dsc00294Dnia 8 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbyła się już V edycja „Nocnych Igraszek z Nauką”. W tym roku 9 klas I –III  wzięło udział w nocnych zabawach pod przewodnictwem pań Marzeny Trusewicz-Żakiewicz oraz Małgorzaty Krywko. Impreza rozpoczęła się punktualnie o  18-tej i trwała do późnych godzin wieczornych. Całe przedsięwzięcie miało miejsce na sali gimnastycznej ZSKŚiA.

Zabawa rozpoczęła się pokazem zumby w wykonaniu uczennic klasy 2 TIK. Organizatorzy przygotowali mnóstwo niesamowitych konkursów z różnych dziedzin, m.in.:  języka polskiego, języków obcych, matematyki, ochrony środowiska,  fizyki, kreatywności oraz przedmiotów zawodowych. Po raz czwarty został przeprowadzony  szkolny turniej FIFA., który co roku cieszy się niesamowitą popularnością. Natomiast  trzeci raz odbył się odrębny konkurs dotyczący wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Został on przeprowadzony przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Giżycku – Edwarda Michałowskiego. Uczniowie brali także udział w konkurencjach  sportowych takich jak skoki w parach przez skakankę, rzuty do kosza, tor przeszkód, dart przygotowanych przez pana Sylwestra Choińskiego. Największą atrakcją było coroczne karaoke oraz wspólne wykonanie przez wszystkich uczestników ,,belgijki” i zumby do piosenki ,,Chocolate – choco choco.Wszyscy uczestnicy mimo zmęczenia bawili się wyśmienicie.Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz innych osób. Swoją obecnością zaszczycili:

  1. Wacław Strażewicz – Starosta Powiatu Giżyckiego
  2. Marian Mieńko – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku
  3. Edward Michałowski – przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS w Giżycku
  4. Jarosław Kulhawik – dyrektor ZSKŚiA
  5. Emir Asanowicz – kierownik gospodarczy w ZSKŚiA

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Otrzymali dyplomy i bardzo cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz Radę Rodziców w ZSKŚiA.

Zwycięzcami ,,igraszek” została klasa III TŚB, której serdecznie gratulujemy oraz z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne igraszki.