Spotkanie Starosty z młodzieżą z Solecznik

Od 15 do 23 sierpnia br. na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, Szkolnego Ośrodka Współpracy Polsko – Rosyjskiej w Rynie przebywa trzydziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży (10 – 16 lat) z rejonu Solecznikowskiego (Republika Litewska). Młodzież wraz z 3 opiekunami przyjechała do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego na zaproszenie władz Samorządu Giżyckiego. Większość z nich po raz pierwszy gości w Polsce.

W dniu dzisiejszym (21 sierpień 2012 r.) młodzież spotkała się ze Starostą Giżyckim Mirosławem Dariuszem Drzażdżewskim w budynku Ekomariny w Giżycku. Młodzi uczestnicy spotkania żywiołowo opowiadali o wszelkich formach aktywności, które zostały specjalnie dla nich przygotowane (żeglarstwo, wycieczki rowerowe, wycieczki statkiem, wycieczki objazdowe po terenie powiatu giżyckiego połączone ze zwiedzaniem najbardziej charakterystycznych turystycznie miejsc m.in. Święta Lipka, Zamek w Rynie).

W Szkolnym Ośrodku Współpracy Polsko – Rosyjskiej przebywa równocześnie grupa młodzieży z Rosji. Skorzystano wiec z okazji i zorganizowano „międzynarodowe” zawody (uczestnicy z Polski, Litwy i Rosji) w piłkę siatkową, w piłkę nożną, a w dniu dzisiejszym, w Rynie będą miały miejsce zawody strzeleckie.

Starosta wręczył każdemu uczestnikowi upominki, a młodzież podziękowała za serdeczne przyjęcie i zorganizowanie wspaniałego wypoczynku.

Wszelkie koszty pobytu grupy dzieci i młodzieży z Rejonu Solecznikowskiego pokrył Samorząd Powiatu Giżyckiego.