Turniej karate Kyokushin Shinkyokushin już za nami.

1W sobotę, 21 czerwca 2014 r o godzinie 11, odbyło się otwarcie zawodów towarzyszących obchodom XX-lecia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Był to zorganizowany w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku Turniej Karate Kyokushin Shinkyokushin o Puchar Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Giżycko.

Organizatorem turnieju był Giżycki Klub Karate Kyokushin we współpracy z „Zawiszakami” oraz Gminą Giżycko. W turnieju udział brało ponad dwieście zawodniczek i zawodników w wieku od 6 do 18 lat. Zawodnicy reprezentowali 8 klubów karate z województw: warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Rywalizacja obejmowała 30 różnych kategorii wiekowych i wagowych. W zawodach brało udział kilkoro zawodników zajmujących czołowe miejsca w Mistrzostwach Europy Juniorów. Wśród nich była złota medalistka Mistrzostw Europy w Azerbejdżanie, giżycczanka Weronika Sadowska.  Podczas zawodów można było obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego.

W uroczystości wzięli udział Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz Wiceburmistrz Giżycka Paweł Czacharowski.