Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących z terenu powiatu Giżyckiego na Międzynarodowym Festiwalu Sportowym w Jurbarkas.

dsc02644W dniach 8-9 maja 2014 roku uczniowie z terenu Powiatu Giżyckiego brali udział w Festynie sportowym w Jurbarkas w ramach projektu „Rozwój infrastruktury i współpracy w edukacji zdrowotnej” nr ILPR.02.02.00-72-037/10. W Międzynarodowym Pikniku Sportowym wzięło udział ponad 300 dziewcząt i chłopców z Rosji, Litwy i Polski. Reprezentanci Powiatu giżyckiego zaprezentowali się w rozgrywkach piłki nożnej i piłki siatkowej oraz konkurencjach lekkoatletycznych.

litwa polska rosja
Każde z państw miało możliwość wystawienia 3 zespołów w poszczególnych kategoriach wiekowych U-17 i U-15. W pierwszej kolejności odbywały się turnieje piłki nożnej i piłki siatkowej gdzie nasze zespoły A stanęły na najniższych stopniach podium. Mecze przebiegały równocześnie na kilku boiskach. Złoto zdobyli gospodarze z Litwy, którzy w rywalizacji piłki nożnej wystawili aż 5 ekip,. Podobnie było z piłką siatkową. Nasze najsilniejsze teamy w obu konkurencjach reprezentowali:
A. piłka nożna: Piotr Roman, Mateusz Bakun, Marcin Romanowski, Kamil Stefaniak, Damian Kryjak, Bartłomiej Olszewski, Kacper Sawoń, Krzysztof Motyl, Michał Zieliński, Przemysław Król, Kamil Dargiewicz, Łukasz Turolski, Łukasz Maksymowicz, Cyprian Chodań.
B. piłka siatkowa: Ewelina Waszak, Patrycja Kułak, Patrycja Leszczyńska, Wiktoria Kuriata, Martyna Żygieło, Agnieszka Chojnowska, Łukasz Maksymowicz, Cyprian Chodań, Tomasz Sudnik, Hubert Sudnik, Michał Kopryk, Bartłomiej Drozdowski, Maja Dzipanow
i Aleksandra Sienkiewicz.
Medalistami konkurencji lekkoatletycznych zostali: Piotr Roman (medal złoty 200 m i medal srebrny sztafeta 4 x 100 m), Kacper Sawoń (trzy srebrne medale: 200 m, skok wzwyż i sztafeta 4 x 100 m), Cyprian Chodań (dwa srebrne medale w pchnięciu kulą i sztafecie 4 x 100 m oraz biegu na 200 m), Łukasz Turolski (sztafeta 4 x 100 m oraz 4 miejsce w konkurencji skoku w dal). Przyzwoite występy odnotowali również Piotr Buczyński (4 miejsce w biegu na 800 m), Hubert Sudnik w biegu na 1500 m oraz żeńska sztafeta 4 x 100 m, która zajęła 5 miejsce.
Spotkanie młodzieży miało również charakter integracyjny. Służyć temu miała wspólna dyskoteka oraz pobyt na basenie, gdzie rozgrywano również konkurencje sportowe jednak odbywały się one tylko w formie dodatkowej rozrywki bez klasyfikacji końcowej.

PL LT RUS tekst