Godzina dla Ziemi WWF 2021

27 marca 2021: zgaś światło na 60 minut o godzinie 20:30.

Trwa 14. Godzina dla Ziemi WWF. Tym razem poświęcona Bałtykowi. Pokaż, że zależy Ci na przyszłości Morza Bałtyckiego. To jego ostatnia deska ratunku. Ocalmy nasze morze dla wszystkich jego mieszkańców i nadmorskich wspomnień, dla każdej kropli w morzu i każdego ziarenka piasku. Nie pozwólmy, aby po Bałtyku zostało tylko muzeum.

Co można zrobić, żeby przyłączyć się do akcji? 

◉ Podpisz petycję do Premiera RP na stronie www.godzinadlaziemi.pl

◉ Wybierz swoje sentymentalne zdjęcie z pobytu nad Bałtykiem i opublikuj je na swoim Instagramie wraz z #godzinadlabałtyku, oznacz @wwfpolska i namów swoich znajomych do podzielenia się swoimi wspomnieniami i dodawania podobnych zdjęć.

◉ Za pośrednictwem InstagramStories podziel się petycją – www.godzinadlaziemi.pl

◉ 27 marca o 20:30 symbolicznie zgaś światło na 60 minut.

Więcej informacji:
Spot „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy” | Godzina dla Ziemi WWF 2021: https://www.youtube.com/watch?v=nZoZTzOdGpQ
Godzina dla Ziemi to coroczne wydarzenie, organizowane w ostatnią sobotę marca. Godzinę dla Ziemi zapoczątkował WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody), który w 2007 roku zachęcił aż 2 miliony mieszkańców Sydney do wyłączenia niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych na 60 minut. Godzina to oczywiście zbyt krótki czas, by osiągnąć odczuwalne rezultaty. Inicjatywa ta jednak ma charakter symboliczny – promuje postawy pro-ekologiczne i ma na celu wykształcenie trwałych nawyków – z korzyścią zarówno dla Ziemi, jak i jej mieszkańców. Oszczędność energii to przecież nie tylko ulga dla domowego budżetu, ale również „cegiełka” przekazana na rzecz ochrony planety, która pilnie potrzebuje „odetchnąć” od natłoku gazów cieplarnianych. Z roku na rok idea ta cieszy się coraz większym uznaniem.
W 2020 r. do akcji dołączyło aż 190 państw, światła wygasiły takie obiekty jak Wieża Eiffla, Opera w Sydney, Brama Brandenburska, Koloseum w Rzymie, Kreml moskiewski. W Polsce światła zgasły w wielu domach, a oficjalnie do Godziny dla Ziemi WWF zgłosiło się 40 miast oraz 84 instytucje i obiekty m.in. Pałac Kultury i Nauki, Spodek w Katowicach, Kancelaria Prezydenta RP, PGE Narodowy.